Indická křesťanská hudba - 2. část

14. listopadu 2008 v 1:55 |  hudba a video
Tentokrát jsem vybrala videa, která přes svou různorodost a odlišné hudební žánry mají něco společné. Na jejich tvorbě se podílela jedna rodina - zpěvák a hudebník Anil Kant, jeho žena Reena a dcera Shreya.

Anil Kant pochází z indické hinduistické rodiny. Se skládáním písní a zpěvem začal ve dvanácti letech a v době studií na univerzitě se této činnosti začal věnovat profesionálně. Tehdy také poznal Reenu a oženil se s ní. Přestěhovali se nejprve do Singapuru, později do Jakarty v Indonésii. Anil byl úspěšný, cestoval po světě a vystupoval na koncertech.
Přestože jeho rodiče byli zbožní hinduisté a od dětství ho vedli k hinduismu a učili ho posvátná písma, stále mu něco chybělo a toužil po tom, být blízko Bohu. Mezi jeho přáteli byli i křesťané, kteří ho požádali o pomoc při vedení sboru v jejich církvi. Učil je indickou hudbu a skládal pro ně písně na biblické texty. Slyšel od nich poselství o spasení/záchraně skrze Ježíše Krista, ale zdálo se mu to příliš jednoduché. Zjistil ale, že v těžkých situacích, když potřeboval pomoc, to byly právě verše z Bible, které se mu vybavovaly a přinášely mu pomoc, radu a útěchu. V té době se s rodinou přestěhoval zpátky do Indie.
Jednou večer, když si četl Bibli, četl 6. verš ze 14. kapitoly Jana: "Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne." V tu chvíli prožil setkání s Bohem, jeho lásku a odpuštění. Ještě ten večer přijal do svého srdce Ježíše jako svého Pána. Později uvěřila i jeho žena Reena a děti.
Dnes Anil Kant skládá křesťanské písně; nejen hudbu, ale i texty a to v různých jazycích např. v hindštině, urdu, punjabi a angličtině. V posledních pěti letech vydal sedm alb. Má i své vlastní nahrávací studio v Mumbaji. Také jako vedoucí chval cestuje po celém světě.

Anil říká: "Není to o tom, jakými písněmi Boha uctíváme, důležité je naše srdce, které dáváme Bohu."

Ibadat Karo
Pray for IndiaMeri Rooh
Sing unto the Lordživá nahrávka z KanadyShreya Kant / Isaac Dailey - Mera YesuAnil Kant a jeho žena Reena vypráví, co je přivedlo k víře v Ježíše
(v angličtině)


více najdete na stránkách Anil Kant Ministries International


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama