Návštěva z Anglie a prapory na náměstí

26. září 2006 v 0:20 | petrav |  události aneb co se dělo, děje, bude dít
Tuto neděli tj. 24.9.2006 jsme u nás ve sboru měli návštěvu z Anglie - přijel pastor David Lee Martin se svou ženou Larnou a jejich tým.
Dopoledne kázal Lee Martin o tom, jak důležitá je v církvi jednota. Jeden samotný klacík přelomíš snadno, ale když je jich mnoho pohromadě, zlomit je nedokážeš, ani když máš velkou sílu. Podobně když je křesťan sám, je snadné ho zlomit, zničit. Ale když zůstaneme v jednotě spojeni láskou, nic nás nezlomí. Filipenským 2/1-4: "Je-li v Kristu nějaké povzbuzení, nějaké potěšení lásky, nějaké společenství Ducha, nějaký soucit a milosrdenství, pak mi, prosím, udělejte radost: mějte ke všem stejný ohled, stejnou lásku, jednu duši, jednu mysl. Nikdy se nedejte vést soupeřivostí nebo ješitností, ale raději žijte v pokoře: važte si druhých víc než sebe. Ať si každý nehledí jen sebe, ale také druhých." Jestli budeme mít jeden názor, jednu mysl, jeden cíl - můžeme změnit naši zem.
Po krátké přestávce byl tanečně-dramatický workshop, kde nás Larna učila, jak můžeme použít tanec a prapory k chválení a oslavě Boha. Každý, kdo chtěl, si to mohl s ní a jejím týmem prakticky vyzkoušet.
Odpoledne se celý tým přesunul na Václavské náměstí, přesněji dolů na Můstek s připraveným asi hodinovým pásmem složeným ze svědectví o Bohu, tance s prapory (ke kterému se několik z nás také přidalo), tance se stuhami a dobrou zprávou o Ježíši, který nás zachránil. Docela dost lidí se zastavovalo, aby se podívali na tanec a vyslechli si, co jim chceme říct. Modlím se, aby to, co viděli a slyšeli, zůstalo v jejich srdcích a pomohlo jim poznat pravdu, a aby našli cestu k Bohu, který nás všechny stvořil, a který nás tolik miluje, že za nás dal svého jediného Syna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama