Září 2006

Bryndzové topinky

28. září 2006 v 14:19 | petrav |  recepty
chléb
bryndza
hlávkový nebo ledový salát
rajče
česnek
sůl
olej na smažení
Chléb nakrájíme na krajíce a osmažíme z obou stran na pánvičce na oleji do zlatova. Osolíme, potřeme česnekem (nebo posypeme sušeným česnekem), potřeme bryndzou a obložíme listy hlávkového nebo ledového salátu a plátky rajčete.

Návštěva z Anglie a prapory na náměstí

26. září 2006 v 0:20 | petrav |  události aneb co se dělo, děje, bude dít
Tuto neděli tj. 24.9.2006 jsme u nás ve sboru měli návštěvu z Anglie - přijel pastor David Lee Martin se svou ženou Larnou a jejich tým.
Dopoledne kázal Lee Martin o tom, jak důležitá je v církvi jednota. Jeden samotný klacík přelomíš snadno, ale když je jich mnoho pohromadě, zlomit je nedokážeš, ani když máš velkou sílu. Podobně když je křesťan sám, je snadné ho zlomit, zničit. Ale když zůstaneme v jednotě spojeni láskou, nic nás nezlomí. Filipenským 2/1-4: "Je-li v Kristu nějaké povzbuzení, nějaké potěšení lásky, nějaké společenství Ducha, nějaký soucit a milosrdenství, pak mi, prosím, udělejte radost: mějte ke všem stejný ohled, stejnou lásku, jednu duši, jednu mysl. Nikdy se nedejte vést soupeřivostí nebo ješitností, ale raději žijte v pokoře: važte si druhých víc než sebe. Ať si každý nehledí jen sebe, ale také druhých." Jestli budeme mít jeden názor, jednu mysl, jeden cíl - můžeme změnit naši zem.
Po krátké přestávce byl tanečně-dramatický workshop, kde nás Larna učila, jak můžeme použít tanec a prapory k chválení a oslavě Boha. Každý, kdo chtěl, si to mohl s ní a jejím týmem prakticky vyzkoušet.
Odpoledne se celý tým přesunul na Václavské náměstí, přesněji dolů na Můstek s připraveným asi hodinovým pásmem složeným ze svědectví o Bohu, tance s prapory (ke kterému se několik z nás také přidalo), tance se stuhami a dobrou zprávou o Ježíši, který nás zachránil. Docela dost lidí se zastavovalo, aby se podívali na tanec a vyslechli si, co jim chceme říct. Modlím se, aby to, co viděli a slyšeli, zůstalo v jejich srdcích a pomohlo jim poznat pravdu, a aby našli cestu k Bohu, který nás všechny stvořil, a který nás tolik miluje, že za nás dal svého jediného Syna.

Jan 8:12 Světlo světa

20. září 2006 v 1:16 | Nová Bible kralická; petrav |  citáty z Bible
Ježíš k nim pak znovu promluvil: "Já jsem světlo světa. Kdo mě následuje, nebude už chodit v temnotě, ale bude mít světlo života."
Není slepý jen ten, kdo nevidí svýma očima, kdo nemá fyzický zrak. Mnohem horší může být slepota, kterou si člověk ani neuvědomuje, když tápá v životě, neví odkud ani kam jde, neví co si počít se svým životem nebo rázně míří špatným směrem vstříc nějakému průšvihu. Ježíš chce dát našemu životu smysl a správný směr. On je světlo světa. Pojďme za ním a držme se hodně blízko :-)

Světluška

19. září 2006 v 11:53 události aneb co se dělo, děje, bude dít
Dnes v úterý 19. září se ve více než 300 městech ČR uskuteční již počtvrté tradiční celonárodní sbírka Světluška, kterou pořádá Nadační fond Českého rozhlasu. Novinkou letošního ročníku je benefiční CD singl ANETA PRO SVĚTLUŠKU s písní, kterou nazpívala patronka projektu Aneta Langerová s třináctiletým nevidomým Radimem Vojtkem. Veřejnost může sbírku pro zrakově postižené podpořit zakoupením benefičního singlu v ceně 100 Kč nebo přívěsku za symbolických 25 korun od více než 5000 dobrovolníků. Ti budou ve sbírkový den oblečení do světluščích kostýmů, aby je dárci snadno identifikovali.
Světluška je dlouhodobý, stěžejní projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla.

Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě - bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů.


Rajčatový salát s mozarellou

14. září 2006 v 20:20 recepty
1 větší rajče
1 balení sýru mozarella v nálevu
olivový olej
čerstvá nebo sušená bazalka
sůl
Rajče i mozarellu nakrájíme na plátky, střídavě pokládáme na talířek, osolíme, posypeme bazalkou a zakapeme olivovým olejem. Podáváme s pečivem.

Křesťanský divadelní spolek JONÁŠ pořádá nábor nových členů

6. září 2006 v 8:13 události aneb co se dělo, děje, bude dít
Křesťanský divadelní spolek
JONÁŠ (Praha)
hledá
nové zájemce o činnost v amatérském divadelním souboru.
Máme za sebou tři roky úspěšné činnosti včetně tří premiér a pro další rozvoj práce potřebujeme rozšířit počet členů. Nejde nám jen o to, abychom nabrali nové
herce a herečky
S novou "Divadelní sezónou" začínáme pilovat samotné základy herectví (takže co neumíte, to vás naučíme) a začneme vystupovat v rámci evangelizací s pouličním představením. A protože divadlo, to nejsou jen herci a herečky, hledáme
i technické pracovníky.
tedy zájemce o práci s kulisami, světly, se zvukem, kostýmy a výtvarnou stránkou divadla vůbec.
Scházíme se každou druhou neděli v 15:00 hod. na adrese: Novoškolská 2, Praha 9 - Vysočany, sál křesťanské společnosti Slovo života a tam vás, nové zájemce, rádi uvidíme. Přijďte se podívat
10. a 24. září 2006
v 15:00 hod.
na naši zkoušku. Budete mít možnost seznámit se se stávajícími členy souboru, popovídáme si o našich i vašich plánech kolem divadla a seznámíme vás s tím, co jsme zatím hráli (videozáznam).
Pokud sami nejste přímo "žhaví" do divadla, ale znáte někoho, kdo by mohl mít zájem, řekněte mu o této šanci. Budeme rádi, když co nejvíc křesťanů v Praze a okolí bude vědět, že náš spolek pořádá nábor nových členů.
Případné další doplňující informace získáte u "principála" souboru na telefonním čísle: 604282973. Volejte, prosím, po 16. hodině.