Červenec 2006

Scénické oratorium Mistr Jan Hus

20. července 2006 v 17:57 | petrav |  mozaika
Loni v létě v době výročí upálení Mistra Jana Husa jsem měla možnost vidět na Staroměstském náměstí v Praze moc dobře udělané Scénické oratorium Mistr Jan Hus. Hodně mě oslovilo a přimělo k přemýšlení a k modlitbě. Byl to zážitek, který se mi zapsal hluboko do srdce. Letos, když se mi toto téma znovu připomnělo, chtěla jsem vědět, jestli by nebylo možné vidět ho znovu. Nakonec jsem neobjevila žádné aktuální představení, zato jsem zjistila, že je možné koupit si hudební CD, které obsahuje 18 písní z tohoto oratoria. Objednala jsem si ho a už ho mám doma a poslouchám, zatímco píšu tento článek :-)
Ukázky z CD v MP3:
(pokud by ukázky nešly přehrát, zkuste si stáhnout zdarma QuickTime)

Něco o mně

20. července 2006 v 17:57 | petrav |  něco o mně
Co mě baví: čtení knížek, fotografování, malování na sklo, zpěv, hra na klavír (učím se hrát od dubna 2005), hra na kytaru (pár základních akordů) a spousta dalších věcí
Domácí zvířata: křeček zlatý, rybičky
Oblíbené jídlo: lepenice
Oblíbené barvy: žlutá v kombinaci s bílou, modrá; ale vlastně se mi líbí všechny barvy
Oblíbený hudební styl: nejradši mám hudbu, která chválí a oslavuje Boha
Oblíbené skupiny/zpěváci: Delirious?, Erik, Paul Oakley, Tim Hughes, Darlene Zschech, Parachute Band, Barry a Batya Segal, John de Jong, Kladivo...
Nejoblíbenější kniha: Bible
Oblíbený biblický verš: Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život. Bůh neposlal svého Syna na svět, aby svět odsoudil, ale aby svět byl skrze něj spasen. (Jan 3:16,17)

Mléčné koktejly

20. července 2006 v 17:56 | petrav |  recepty
Banánový koktejl
1 banán
1/2 litru vychlazeného mléka
1/2 sáčku vanilkového cukru
cukr podle chuti
Banán rozkrájíme na větší kousky, přidáme vanilkový cukr, trochu mléka a rozmixujeme (v mixéru nebo ve vhodné nádobě pomocí ponorného mixéru). Dolijeme zbytek mléka, podle chuti dosladíme a ještě chvíli mixujeme, aby se vytvoříla pěna. Rozléváme do sklenic a ihned podáváme.

Jan 4:13-14 Voda

13. července 2006 v 14:04 | Nová Bible kralická |  citáty z Bible
Ježíš jí odpověděl: "Každý kdo pije tuto vodu, bude znovu žíznit. Kdo se však napije vody, kterou mu dám já, nebude žíznit už nikdy. Voda, kterou mu dám, se v něm stane pramenem vody, tryskající k věčnému životu."

Čtení z Bible na památku výročí upálení Mistra Jana Husa

7. července 2006 v 2:40 | petrav |  události aneb co se dělo, děje, bude dít
Ve čtvrtek 6.7.2006 na Staroměstském náměstí v Praze probíhalo čtení z Božího Slova - Bible - na památku výročí upálení Mistra Jana Husa.
Letos to byl již druhý ročník této akce. Loni jsme takto přečetli celé Matoušovo evangelium.
Letos čtení probíhalo dvojjazyčně. Paralelně - kousek od sebe - se četla Bible v češtině i v angličtině.
Angličtinu jsme připojili z jednoduchého důvodu - v centru Prahy a tedy i na Staroměstském náměstí prochází více cizinců než Čechů a my jsme chtěli, aby rozuměli, co se děje. V angličtině jsme četli část Lukášova evangelia
a v češtině jsme navázali na loňské čtení evangeliem Marka a částí Lukášova evangelia.
Jsem ráda, že jsem se celé akce mohla zúčastnit. Myslím si, že je důležité připomínat si významné osobnosti naší reformace. Jejich víra a důvěra v Boha, láska, touha po poznání pravdy i osobní statečnost ať nám jsou i dnes příkladem.
Takže - příští rok znovu s Biblí na Staroměstském náměstí!
Ježíš mu řekl: "Já jsem ta cesta, PRAVDA i život. Nikdo nepřichází k Otci, než skrze mne."
Bible, Evangelium Jana, 14.kapitola, verš 6.
"Hledej pravdy, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdu až do smrti."
Mistr Jan Hus

Jan 3:16-20 Bůh tak miloval svět

5. července 2006 v 20:31 | Nová Bible kralická |  citáty z Bible
Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život. Bůh neposlal svého Syna na svět, aby svět odsoudil, ale aby svět byl skrze něj spasen.
Kdo v něho věří, nebude souzen, ale kdo nevěří, je už odsouzen, protože neuvěřil ve jméno jednorozeného Božího Syna. A toto je ten soud, že světlo přišlo na svět, ale lidé si více než světlo oblíbili tmu, protože jejich skutky byly zlé.

Foto ze světa rostlin

5. července 2006 v 18:24 | petrav |  mozaika
Založila jsem galerii a zařadila do ní několik vlastních fotografií ze světa rostlin.
Primule a vřes jsou nebo spíš byly moje kytky - primule už odkvetla a vřes mi přes zimu uschnul :-(
A pak je tam list kávovníku. Kávovník býval kdysi můj, než jsem ho přenechala mému bratrovi. Vyrostl mu až do stropu. Má nádherné listy.
Něco jsem nafotila loni v botanické zahradě. Palmu, nezralé fíky a zajímavé listy - ty nevím, co jsou zač, ale jestli to někdo z vás ví, napište a já název doplním.

Domácí tortilly z pšeničné mouky

4. července 2006 v 1:34 | petrav |  recepty
450 g mouky
4-5 lžic oleje
2dcl horké vody
sůl
Ze všech surovin vypracujeme vláčné těsto, z kterého pak na pomoučněné pracovní desce vyválíme válečkem placky - asi 12 kusů. Smažíme je prudce a krátce z obou stran na teflonové pánvičce - na sucho bez oleje. Pozor - pokud je budete smažit příliš dlouho, ztratí pružnost a lámou se. Plnit je můžete fazolovou nebo masovou směsí připravenou s mexickým kořením nebo zeleninou. Nezapomeňte na zakysanou smetanu.
Dobrou chuť :-)

Vítej

4. července 2006 v 0:58 | petrav
Vítej :-)
Milý návštěvníku. Ať jsi kdokoli, jsi tu vítán. Zvu tě k zamyšlení, zábavě i poučení. Ráda bych, aby můj blog byl opravdu pestrý. Tak snad se mi to s Boží pomocí podaří.